Myntra coupons

Flipkart coupon

abof coupons

globalnin

Pazartesi , Aralık 5 2022
ANA SAYFA / HABER / TÜRKİYE’NİN CESARETİNİ YÜKSELTEN KADINLARI’NDA İKİ GENÇ ADANALI

TÜRKİYE’NİN CESARETİNİ YÜKSELTEN KADINLARI’NDA İKİ GENÇ ADANALI

Geçtiğimiz 8 Mart’ta, 8 lider kadın (Sanem Oktar, Buket Eminoğlu Pilavcı, Serra Akçaoğlu, Ahu Serter, Melsa Ararat, Sibel Asna, Nilüfer Bulut ve Zeynep Bodur Okyay) “Türkiye’nin Cesaretini Yükselten Kadınlarını” seçti.

İçlerinde genç yaşlarında başarılarıyla bu kırk kadın içerisine giren iki Adanalı hemşerimiz Itır Erhart ve Canan Dağdeviren de bulunmakta.

Bu vesileyle başarılarıyla Adanalı olarak bizleri de gururlandıran Itır Erhart ve Canan Dağdeviren’i gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

ITIR ERHART: Akademisyen. Medya, insan hakları ve sosyal girişimcilik alanında Türkiye’de önemli işlere imza attı. 2004’te Chicago’da gördüğü ilandan etkilenerek Lösemi Lenfoma Derneği’nde koştu. Türkiye’ye döndüğünde bu projeden etkilenerek “adım adım” oluşumunu başlattı ve bugüne dek bir çok sivil toplum kuruluşu için yardım toplanmasına katkıda bulundu. Adım Adım’ın ana felsefesine göre “Toplulukların gelişiminde bireylerin sorumluluğu bulunmaktadır. Bireyin topluma yaptığı katkıların bütünü, toplumun genelinin refah seviyesinin artmasına yol açmaktadır”.

CANAN DAĞDEVİREN: Bu yıl kendisine Fatoş Büyükkuşoğlu Güçlü Kadın Ödülü verildi. Türkiye’deki gençlere bilim alanında rol model oldu. Adanalı mütevazi bir ailenin kızı olarak, Harvard ve MIT’ye uzanan bir mucitlik başarı hikayesi yazdı. Hikayesiyle pek çok genç kadını cesaretlendirdi.
Forbes dergisinin ‘30 yaşından küçük 30 bilim insanı’ listesine girdi
Harvard Üniversitesi’nin Genç Akademi üyeliğine (Junior Fellow of Harvard) seçildi.
MIT Technology Review’un her yıl derlediği 35 Yaş Altı Mucitler listesinde yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ADANA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ : Welcome !

Authorize

Kayıp parola

Kayıt ol

Please contact the administrator.